Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

LLook

Pomoc rozvojovým zemím

Nemám rád přepočítávání státních financí na hlavu. Pokud neplatíme všichni stejnou daň, tak nám také nenáleží stejný díl rozpočtu. Ale spíš bych upozornil na něco jiného. Těch 500 milionů rozvojovým zemím často končí u zločinných organizací typu World Food Programme, takže bychom měli být rádi, že to není víc.

Existuje totiž takový názor, že vozit do rozvojových zemí potraviny, oblečení a léky, jim víc ublíží, než pomůže. Jak že se to říká? Dej člověku rybu, zničíš místní rybáře? Trochu víc do hloubky viz zde: http://vacko.blog.sme.sk/c/282347/Africky-expert-Preboha-prosim-zastavte-pomoc.html

0/0
24.3.2012 18:50

Jan Čižinský

Re: Pomoc rozvojovým zemím

Ale rozvojová pomoc je právě pomoc, která není jen dovozem potravin. Právě když se jde do hloubky, tak se člověk stydí, jak málo přispíváme. Jsme mezi 13% nejbohatšími lidmi na světě.

0/0
24.3.2012 20:39

UltimateBoss

Kdyby byla do protikorupční sítě

chycena velká ryba, tak bude vyšetřovací tým zavčas rozpuštěn, a pokud by se už ryba dostala náhodou k soudu, stejně dostane milost. Ti kdo se o zřízení tohoto korupčního prostředí nejvíce "zasloužili", samozřejmě nemají zájem, aby se někdy něco vyšetřilo.

+1/0
9.3.2012 10:07

LLook

Re: Kdyby byla do protikorupční sítě

Podle toho, jakou rybu považujete za velkou. Ale korupce se neomezuje pouze na veřejný a neziskový sektor, korupce kvete a škodí i ve firmách. Třeba nákupčí, co za provizi vybere horšího dodavatele, nebo ředitel, který bere od ukrajinských bossů provizi za zaměstnávání jejich lidí (a pak jich třeba zaměstná víc, než firma reálně potřebuje). V podstatě to v privátním sektoru funguje dost podobně a známosti ve vysoké politice pro takové jednání nejsou potřeba. Lidé se koukají jinam tak jako tak...

0/0
24.3.2012 19:03Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz