Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kvetuska55

Pro autora

Prosím napište mi, která generace si za uplynulých 100 let užila svých úspor, včetně investic do nemovitostí. Nemyslíte, že nejjistější investice je do vlastních potomků?

0/0
7.2.2011 14:23

petr66

Re: Pro autora

Četl jsem povídku, dle které hospodář vydělá 3 dolary. Zdá se to hodně, ale hospodář říká:dolar vracím, dolar půjčuj, a za třetí žiji. Dolar vracel rodičůma dolar pujčoval dětem.  Pozoruju, že dnes lidem vadí vracet a půjčovat nechce snad nikdo.

0/0
7.2.2011 18:45

Kvetuska55

Státní důchodové fondy a úspory na stáří

Četla jsem návrh Bezděkovy komise (jedním z členů je pan Rusnok) na zřízení povinného spoření do státních fondů.Tyto fondy budou investovat prostředky do státních dluhopisů,tedy stát vycucne peníze a fond si uloží státní dluhopisy,tedy ve fondu bude dluh.Protože stát za celých dvacet let vytvořil dluh přes bilion korun a umořuje ho vydáváním dalších dluhopisů,hlava mi to nebere.Fond bude kumulovat dluh a případné výplaty lidem,kterým vznikne nárok na důchod, bude nucen vyplácet vklady nově nastupujících členů.Pokud se nemýlím, je tohle "letadlo" a jako takové je ve všech civilizovaných zemích trestné.

0/0
7.2.2011 14:21

nicjmeno

Zasílám odkaz bez komentáře

Následující odkaz mluví sám za sebe: http://new.seniorklub.cz/?q=node/373

0/0
7.2.2011 13:41

petrph

možná se jenom podívat

Jak tato vláda vyřešila stavební spoření.Prohlásila, že vyplácené státní příspěvky jsou zbytečně moc velké a zdanila je 50%.

Co asi bude nějaké příští vládě vadit,aby prohlásila, že ona 4% na dluhopisy jsou moc, a při vyplácení důchodcům z fondům je taky zdanila  50%ty?

0/0
7.2.2011 12:51

Stará kára

Prosím, návrh se vám nelíbí. Jaké řešení navrhujete

Řešením samozřejmě není nesmyslné tvrzení, že ještě za dvacet let bude ve stávajícím systému dost peněz.

Tož -  n a v r h u j t e.

0/0
7.2.2011 11:01

nicjmeno

Re: Prosím, návrh se vám nelíbí. Jaké řešení navrhujete

M8M ŘEŠENÍ! Omezit korupci a hned bude nejen na důchody, ale i na kvalitní lékařskou péči!!

0/0
7.2.2011 13:42

Stará kára

Re: Prosím, návrh se vám nelíbí. Jaké řešení navrhujete

Heslo je to pěkné. Mnozí už byli i díky němu zvoleni. Otázkou je, nakolik je reálné.

0/0
7.2.2011 15:13

nicjmeno

Re: Prosím, návrh se vám nelíbí. Jaké řešení navrhujete

Neměl jsem na mysli heslo, ALE SKUTEČNÉ ČINY! To je však možné uskutečnit pouze za podmínky, že si občané uvědomí svoje povinnosti skutečně dbát na věci veřejné, nikoliv volit stranu s tímto názvem! Ale vybírat kvalitní lidi z alternativních, t.zv. "neparlamentních" stran, které před námi sdělovací prostředky, včetně těch veřejnoprávních, TAJÍ! http://webvize.cz/videos/8/cenzura-v-Čt?

0/0
7.2.2011 15:55

Stará kára

Re: Prosím, návrh se vám nelíbí. Jaké řešení navrhujete

Domnívám se, že v době voleb byly VV (a TOP) strany neparlamentní. Nebo se mýlím????

0/0
7.2.2011 17:54

semelik

to je skoro Hlava XXII

0/0
25.2.2011 9:32

zuzanazuzana

pane,

Vaše nedůvěra k fondům je normální, ale jestliže nemáte peníze ve strožoku, tak je máte asi v bance. Myslíte, že je v tom nějaký rozdíl? A když Vás nikdo nebude nutit si povinně spořit na důchod, tak až půjdete do důchodu budete ječet, že máte malý důchod. a KDO to zaplatí, aby Vám ho zvýšili - ty odpovědní. Takže vy všechno prožerete a pak budete požadovat po jiných zvýšení důchodu. To je mantra levice.

0/0
7.2.2011 9:03

Jan Čižinský

Re: pane,

Vážená paní, rozumný člověk peníze nemá ani ve štrozoku ani v bance, ale investuje je. Může je investovat do dětí, do nemovitostí, prostě kam uzná za rozumné...

Nutit lidi povinně spořit je právě produktem levicového myšlení. Stát mně, ale ani Vám nevěří, že jste schopná o svých penězích rozhodovat. Vám to nevadí, mně to vadí.

Pokud si jste jistá, že v případě spoření ve fondech budou všichni se svým důchodem spokojeni, pak o připravované reformě víte velmi málo.

Peníze jsem nechtěl prožrat, ale investovat podle sebe. To je mnohem odpovědnější, než nutit odpovědné, aby spořili do takových fondů, z nichž jeden minulý týden ve Velké Británii zkrachoval.

0/0
7.2.2011 9:38

zuzanazuzana

Re: pane,

Váš první odstavec v odpovědi je velice pravdivý, ale kolik takových lidí je, kteří k tomu budou takhle přistupovat. Dle mého mínění je to menšina, ale co s tou většinou? Já pochopitelně jsem pro dobrovolnou účast, ALE. Neměli by jste si o tom rozhodnout vy mladí? Vás se to přeci bude týkat. Mám dva syny (38,40 let) a vedu je celý život k samostatnosti a odpovědnosti za svůj život. Jinak jsem velmi ráda, že na školách existují pedagogové, kteří, alespoň doufám učí mladé lidi k samostatnosti a odpovědnosti.Díky

0/0
7.2.2011 9:56

Stará kára

Re: pane,

Zkuste přečíst ten příspěvek znova: Mnoho (jsem přesvědčen, že nadpoloviční většina) lidí dobrovolně spořit nebude ("přece na to nemá").  Až budou tito lidé v důchodu a budou mít sotva životní minimum, co se podle vás stane?  Přežije vaše investice (děti)? Neobsadí hladový dav investici (nemovitost)?

Mimochodem: do dětí jsem investival i bez opt-outu.

0/0
7.2.2011 11:05

BořekŠikula

Poněkud mimo...

Nedůvěru k fondům chápu, moji prarodiče patřili ke generaci, jejíž důchodové připojištění skončilo místo výplaty na vázaných vkladech a posléze v komunistickém chřtánu měnové reformy.

Nicméně: čistička není Drobilův průšvih, tomu to hodili na hlavu, ale zdědil to po předchůdcích.

A důchody mají jediné řešení, při které je potom celkem jedno, jak se budou financovat - to by totiž musely rodiny mít nejméně 2 děti a pak by to dokonce i mohlo více méně zůstat. Když se výdělečně činné obyvatelstvo blíží k průměru 1 dítě na rodinu, tak jedna další rodina musí živit 4 své důchodce - to je prostě příliš.

0/0
7.2.2011 8:40

Stará kára

Re: Poněkud mimo...

Málo dětí je jistě jednou z příčin. Tou podstatnou příčinou je však výrazné zvyšování věku dožití.

0/0
7.2.2011 11:07Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz