Volili jste TOP? Napište Karlovi,ať dá šanci miminkům s postižením!

8. 03. 2011 10:55:09
Narodilo se Vám miminko s postižením? Řekli Vám lékaři, že nebude nikdy vidět, že neuslyší, že jediným řešením je ústav? Nesmířili jste se s představou ústavní péče a máte chuť bojovat? Vaší nadějí je Raná péče. Raná péče ale nemá peníze. Schwarzenbergův ministr Drábek se rozhodl ušetřit.

Raná péče je terénní služba, která pomáhá rodinám miminek s postižením. Pomocí speciálních hraček, za spolupráce s rodinou dítěte, za použití ověřených metod dělá zázraky. Doslova. Nevidomí trochu vidí, neslyšící začínají šlyšet, děti s tragickými prognózami se hýbají a chodí po bytě. Nevěříte? Ověřte si to.

Má to ale jeden háček. Docházejí peníze. Šetří se. A šetří se na nesprávném místě. Proč na nesprávném místě? Protože dítě, které není v péči odborníků, skutečně nezačne vidět, nezačne slyšet, nebude se hýbat a skončí v ústavu. Tam pak pobyt dítěte stojí desetitisíce korun měsíčně a dítě strádá. Ať už se všichni zaměstnanci ústavu snaží jakkoliv, dítěti je nejlépe v rodině a navíc je to levnější.

Napsal jsem panu místopředsedovi vlády Karlu Schwarzenbergovi e-mail, ať s tou situací něco udělá. Napsal jsem mu, že jeho ministr Drábek neposílá Rané péči přes kraje dost peněz. Napsal jsem mu, že jeho ministr Drábek snížil Rané péči finance oproti minulému roku o 60 %. Napsal jsem mu, že to je šetření na nesprávném místě. Napsal jsem mu, že to je šetření, které se prodraží. Tady na blogu dodávám, že to je hanba a ostuda. To se totiž do dopisu nehodí.

E-mail pro pana předsedu si přečetla jeho asistentka. Po první urgenci napsala, abych měl trpělivost, že pan místopředseda je velmi vytížený. To vím, proto má asistentku a kabinet na ministerstvu, kde pracuje několik lidí na plný úvazek. A také má telefon, aby svému ministru Drábkovi zavolal. Napsal jsem tedy paní asistentce, že bych byl za odpověď pana předsedy přesto vděčný.

Já trpělivost mám. Ale ty rodiny postižných dětí, které Raná péče nemůže vzít do své péče, ty na tom s trpělivostí budou hůře. Volili jste TOP 09? Napište panu předsedovi Schwarzenbergovi, ať s Ranou péčí něco udělá. Ať zvedne telefon a nařídí svému ministrovi Drábkovi, ať jim pošle peníze. Napište mu, ať raději všem zvedne daně, ale ať na Ranou péči peníze najde. Napište mu, že jste ho volili a že to po něm požadujete.

Já jsem ho nevolil a proto mne nemusí brát tak vážně. Napíšete mu Vy?

Autor: Jan Čižinský | úterý 8.3.2011 10:55 | karma článku: 27.92 | přečteno: 2566x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vilém Ravek

Zeman asi chce oslavit 100. výročí vzniku Československa studenou občanskou válkou.

Zeman vyzval ke zrušení Senátu. S ohledem na výsledek voleb to evidentně znamená výzvu k studené občanské válce.

15.10.2018 v 19:47 | Karma článku: 18.46 | Přečteno: 273 | Diskuse

Jan Dvořák

Proč by měl premiér předstírat, že volil?

Premiér se stal terčem kritiky, protože ve druhém kole nešel volit, čímž prý dal velmi špatný příklad veřejnosti, která se pak ve ztečené míře obtěžovala k urnám jít.

15.10.2018 v 19:29 | Karma článku: 11.57 | Přečteno: 238 | Diskuse

Karel Trčálek

Otevřený dopis panu Liboru Čermákovi

Kolik je na světě polopravd? Jedna, dvě, tisíc, milión? Nebo snad můžeme mít polopravdu všichni, kteří jsme při smyslech? Pan Čermák si ovšem myslí, že má polopravdu jen on. Trochu smutné...

15.10.2018 v 18:52 | Karma článku: 22.01 | Přečteno: 608 | Diskuse

Libor Čermák

Otevřený dopis panu Junckerovi

Vážený pane předsedo EK Junckere, považuji za velice skandální, jakým způsobem narušujete politickou stabilitu středoevropských zemí, a to včetně ČR a rozeštváváte lidi v nich. Jakým způsobem? To hned popíšu.

15.10.2018 v 17:13 | Karma článku: 37.40 | Přečteno: 1132 |

Aleš Merta

Pán předseda ODS se mýlí, pravdu má Andrej Babiš

Je nezpochybnitelným faktem, že ODS významně postavila svou předvolební kampaň na vymezení se k Hnutí ANO, přičemž argumentovala tím, že ANO je levicové hnutí, což dokládala vznikem vládní koalice ANO a ČSSD podpořenou komunisty.

15.10.2018 v 13:09 | Karma článku: 31.96 | Přečteno: 1855 | Diskuse
Počet článků 21 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1840
Učitel na gymnáziu, hospodářský historik a komunální politik. Angažuje se v místní politice v Praze 7. Zorganizoval například úspěšné referendum za nepředraženou radnici, kterým se podařilo ušetřit 500 milionů korun. Nyní se snaží společně s dalšími uspět v komunálních volbách s hnutím PRAHA 7 SOBĚ - www.PRAHA7SOBE.cz, aby se ušetřené peníze nerozházely jinak. www.facebook.com/praha7sobe
Najdete na iDNES.cz